Snad každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší. To se samozřejmě týká i hraček. Ty by měly být samozřejmě bezpečné, ideálně by se dítě hraním s nimi mělo něco naučit a také by mělo našeho potomka bavit si s nimi hrát. Důležitost jednotlivých kritérií je pak přesně v tomto pořadí.
Často vidíme rodiče, kteří své děti nutí hrát si s hračkami, které je z nějakého důvodu nebaví, nebo do nich promítají své vlastní touhy a přání. Příkladem může být elektrický vláček. Ano, na chvíli je to zábava, zvlášť stavění kolejí, ale které dítě se vydrží delší dobu koukat, jak mašinka jezdí kolem dokola?
Není tedy divu, že děti mají raději víceúčelové hračky, tedy takové, se kterými se dá hrát větší množství nejrůznějších her. Příkladem může být domeček. Ten koupíme prakticky v každém větším hračkářství a často také ve velkých obchodech, jako je například Tesco.
Otázkou však je, zda se hodí domeček pro děti do bytu, nebo zda bychom jej měli používat pouze venku, například na zahradě. Odpověď není tak jednoduchá. Záleží zde na více faktorech, přičemž těmi hlavními jsou velikost bytu a velikost onoho domečku.
Dále musíme uvažovat prostor, kam jej umístíme. Kolem by mělo být dost místa, neboť je třeba počítat s tím, že dítě kolem něj bude běhat. Neměly by tam tedy být žádné ostré rohy, nebo například hrana stolu. Ze stejného důvodu se nehodí, pokud bude umístěn příliš blízko u zdi.
Je také samozřejmé, že kolem nenecháme žádné snadno rozbitné předměty, jako jsou skleničky, talíře či jiné nádobí. Jak již bylo řečeno, jde hlavně o bezpečnost dítěte.
Postarejte se také, aby v dosahu nebyly elektrické zásuvky. To platí zvláště v případě, že má domeček kovovou konstrukci, jak bývá někdy zvykem. Jistě nechcete, aby vaše dítě dostalo elektrický šok.
V neposlední řadě je pak dobré myslet na kvalitu výrobku. Proto raději zajděte do hračkářství než do některého z velkých obchodů. Věřte, vyplatí se vám to.