Pivo k Čechům patří tak, jako Italům víno. To, že spotřeba piva v ČR patří k jedné z nejvyšších na světě pravděpodobně víte. Češi vypijí v průměru 282 litrů ročně na hlavu. To je 564 velkých piv. To znamená, že denně průměrný Čech vypije 1,5 piva. Není to asi zrovna prvenství, kterým bychom se měli chlubit. Na druhou stranu ne nadarmo se říká, že české pivo je zkrátka jedno z nejlepších na celém světě. Dokonce když na pražském letišti čekáte na kufry, vítá vás velká reklama na Kozla a ihned po vstupu do příletové haly se na vás směje ta krásná zelená cedule na plzeňský prazdroj.
Poprvé se o pivu v historii Českých zemí dozvídáme z roku 993, kdy biskup Vojtěch na Břevnově nechal poprvé vařit pivo. Vypadá to, že za těch tisíc let jsme se opravdu naučili pivo vařit. Pokud vezmete v potaz tahle fakta, asi vás opravdu překvapí, že jsme se dostali do situace, kdy jsou pivovary nuceny pivo vylévat. Jak si jistě říkáte, je to situace velmi výjimečná a doufejme, že ojedinělá. V poslední době máme tendenci ze všeho vinit korona virus. Tentokrát ale opravdu na vině tento zákeřný virus je. Naštěstí naše české zlaté ručičky a pověstná vynalézavost na sebe opět nenechaly dlouho čekat a restaurace, hospody, ale i pivovary vymýšlejí různé iniciativy, jak pivo zachránit. Řekli byste, že půjdou s cenou piva dolů, aby se jich prodalo a vlastně zachránilo co nejvíce? Bohužel tomu není vždy úplně tak. I v této době je cena piva v obchodech poměrně stabilní a ve výdejních okénkách se také příliš nezměnila.
Výbornou akci si pro vás připravil Pivotoč. Přes provizorní okénko si můžete vyzvednout čerstvé orosené pivečko, které vám zažene zaručeně žízeň. Pokud se vám nechce do okénka, můžete jednoduše zavolat, a pivo si nechat dovézt. Příjemně vás překvapí nejen pivní výběr, ale především cena. Jedenáctistupňové pivo si můžete odnést za pouhých 28 Kč a výborné plzeňské již za 38 Kč. Tuto lákavou nabídku byste měli rozhodně využít, neboť levné pivo v Praze je dnes opravdu vzácný tekutý chléb.